10 - POVOLENÁ TECHNIKA LOVU (22)

10A

Soutěží dvou až tříčlenné týmy. Jeden soutěžní tým chytá maximálně na 4 pruty. V případě, že tým bude chytat na více prutů, bude tým okamžitě vyloučen ze závodu bez náhrady! Tým může využívat i pátý prut, avšak pouze pro spodování nebo markrování.

10B

Bivakovat, používat lodě a chytat 24 hodin nonstop mohou pouze závodníci, a to pouze po dobu závodu.

10C

Na každém prutu bude povolená pouze taková montáž, aby v případě jejího utržení došlo k uvolnění použité zátěže. Montáž smí obsahovat pouze jeden návazec a jeden háček. Protihrot je povolen.

10D

Je ZAKÁZÁNO používat odpadávací olověné zátěže. Místo nich smí být použity pouze přírodní kameny vyjma kamenů z hráze, kovové zátěže nebo betonové zátěže určené pro sportovní rybolov. Olověné zátěže smí být použity pouze pro odhoz nebo pro lov s „IN LINE“ montáží. 

10E

Používání zavážecích lodiček je ZAKÁZÁNO.

10F

Zdolávání ulovených ryb je možné ze člunu, ze břehu nebo z vody, avšak maximálně do úrovně pasu, a to maximálně do vzdálenosti 10 metrů od břehu. V případě nižšího stavu vody, může hlavní rozhodčí dovolit vzdálenost větší.

10G

Označování lovného místa je povoleno pouze tyčovou bójkou. Každý tým může použít maximálně 4 tyčové bójky (mohou být osazeny neoslňujícím světlem). Jakékoliv jiné způsoby označení lovného místa jsou zakázány.

10H

Mapování dna, krmení, zavážení nástrah apod. je možné až po začátku závodu. Dovolená vzdálenost pro zavážení je 500 metrů. Echolot i GPS je povoleno.

10CH

Při používání člunu je každý závodník povinen mít na sobě zapnutou záchrannou vestu. V případě porušení tohoto nařízení bude tým napomenut žlutou kartou.