14 - TRESTY (22)

14A

Napomenutí rozhodčího - (např. za nedodržení umístění kapra v podložce při transportu v lodi, za puštění kapra 15+ bez dokumentace apod.). V případě druhého napomenutí dostane tým žlutou kartu. 

14B

Udělení žluté karty znamená, že potrestaný tým nesmí mít následující čtyři hodiny nahozené (zavezené) pruty a ani nesmí zakrmovat nebo mapovat dno. Jestliže potrestaný tým obdrží v průběhu závodu další žlutou kartu, automaticky dostává kartu červenou. 

14C

Červená karta znamená, že tým je bez náhrady vyloučen a musí okamžitě opustit svůj sektor a prostory závodu.  Výsledky týmu jsou anulovány.

14D

Tým, který bude ze závodu vyloučen, se nesmí v dalších třech letech zúčastnit závodu Stairs2Hell. Jestliže se kdokoliv ze závodníků pokusí uplatit rozhodčího, aby tak ovlivnil pořadí závodu, bude ze závodu bez náhrady vyloučen, nesmí se již nikdy závodu Stairs2Hell zúčastnit a bude na členy týmu podáno trestní oznámení dle § 332 o podplácení: Trestní zákoník – 40/2009 Sb.

14E

O udělení žluté karty může rozhodnout jakýkoliv rozhodčí. O udělení červené karty může rozhodnout pouze hlavní rozhodčí.

CO NENÍ V PRAVIDLECH DOVOLENO, JE ZAKÁZÁNO!